Bu Nasıl Çelişki

Bu Nasıl Çelişki
Sponsorlu Bağlantılar:

Kadın gibi erkek sözünden daha çok , erkek gibi kadın sözü daha yaygındır konuşmalarımızda.

Bazı bayanlar için erkek gibi kadın derler  ve bayanlarımızın bu söz çok hoşuna gider. Çok hoşuna gitmese bile ufak bir tebessüm ile bu söze karşı memnuniyetimizi belli ederiz.

Peki kadın gibi erkek denildiğinde bir erkeğe sonuç ne olur sizce.  Dedik mi görürüz kötü sonucu. Hem hakarete girer karşı taraf için , hem de sanki kadın olmak sanki bir kusur , ayıpmış gibi bakılmaz mı sizce ? Eee peki ne öyleyse bu tutarsızlık.

Keşke erkek olsaydım dediğini duyduğum çok bayanlar oldu ama, genellikle bir erkeğin keşke kadın olsaydım sözünü sık duyar mısınız ?

Kadınların kıyafet stillerinde maskülenlik vardır. Peki erkeklerin feminen hatlar taşıdığı kıyafetleri üzerinde gördüğünüz anda hiç düşündünüz mü bakışlar, fısıldaşmaları, laf atmaları, gözle tacizleri. Feminen giysileri anımsatan giysilerle sokakta gezen bir erkeğe, kadın erkek demeden şaşkınlıkla bakıldığını, gülüşmelerin yaşandığını, yandakinin koluna dürtmeleri, o erkeğe çaktırmadan işaret etmeler. Bunlar hep karşılaştığımız şeyler.

 

Nedir bu özentilik.

Eeee.. Biraz erkek tarafım. Bir hötlük vardır üzerimde. Vurdu, kırdı tarafım vardır benim deriz bazen böbürlenerek.

Vurmak, kırmak, dövmek kelimelerine ve olaylarına sanki karşı değilmişiz gibi. Bir anda bu durumu onaylarız.

Erkeksi tavırlar ve sözler sarfeden bayanlarımız ne yazık ki var içimizde. Peki hiç düşündünüz mü bir erkeğin kadınsı hareketlerde bulunmak istediğini veya bulunduğunu.

Hemen ne deriz.. Aaa çocuğa veya adama bak . Karı gibi, kadın gibi davranışları var der ve tü kaka diyerek yadırgarız kadın erkek demeden.

Peki neden erkeksi hareketlerde bulunan bayanlarımız , erkeksi tavırlarından dolayı kendileriyle övünç duyuyorlar. Bu nasıl bir çelişki bende anlamadım.

Bendenizden hepinize çelişkisiz iyi günler.

 

sponsorlu bağlantılar:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ