Çamaşır Makinesinde Kıyafetlerle Tuvalet Kağıdı Yıkanırsa

Çamaşır Makinesinde Kıyafetlerle Tuvalet Kağıdı Yıkanırsa
Sponsorlu Bağlantılar:

Aman dikkat hanımlar sizinde başınıza gelebilir. Evet öncelikle kendime biraz dikkat diyorum . Dikkatsizlik, bir yerlere yetişme telaşında oluşumdan dolayı aceleci davranışların, aklımda bin bir türlü düşüncenin ve planın cirit attığı; kavak yelleri esen aklımla dün başıma böyle bir olay geldi. Çamaşır makinenim içine tuvalet kağıdı karışmıştı.

Daha önceden ev halkının özellikle babamın ceplerinde unuttuğu kağıt peçeteler, paralar, kartvizitler ve her türlü kağıt parçası çamaşır makinesinde yıkanıyor ama hiç bu kadar bembeyaz bir çamaşır görüntüsüyle karşılaşmıyordum. Benim renkli çamaşırların makineye koymadan önce renkli; çıktıktan sonra kar beyaz oluvermişti bir anda. İstesem başaramam kar gibi beyaz çamaşır yıkamayı , pardon makinem başaramaz :)

Banyomun içi bir anda bembeyaz kağıt parçacıkları olmuştu. Kurusunlar diye her bir çamaşırı tek tek astım. Kuruyunca silkelerim ve çamaşırlar silkelendikçe üzerindeki toz gibi duran kağıtlar çıkar diye düşündüm ama nerdeeeee… Iııı iş başa düştü ve çamaşır makinesinin yolu gözüktü…

Anlayacağınız bizim makinenin her zamanki  esas kızı deterjan, mis gibi kokan sıvı kıyafet yumuşatıcı değil bir top bembeyaz tuvalet kağıdıydı.  Temizlik için kullanılan tuvalet kağıdı , ne oldu da bir anda çamaşır kirleten, çamaşırın görüntüsünü değiştiren bir kirletici, pufçuk pufçuk beyaz leke tutucu maddeye dönüşmüştü.

 

Akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş derler, benim cezam galiba bize gelecek kol gibi elektrik faturası ve dünden bu yana yeter artık abla başım döndü, yoruldum diyen, arada sırada da tıkır tıkır sesler çıkaran ŞİŞTTT ! BAK  ! ALO  ! beni dinlemiyon hala çamaşır yıkamaya devam ediyon diyen makinem isyan seslerini yükseltmekte… Peki ben bu un ufak olmuş bembeyaz kağıt parçalarını kıyafetlerin üzerinden arındırma yöntemini kendimce nasıl buldum . tekrar tekrar makineye atıp , yıkayarak. Sizlerin başına gelip farklı yöntemleriniz varsa; bir daha böyle bir durumla karşılaştığımda ne yapmam gerektiğine dair küçük fikirleriniz işime yarayabilir..

 

Ve karşınızda çamaşır makinesinde defalarca özellikle belirteyim tek tek yıkanan ve şu an aklıma gelip sizlerle paylaşmak için düşen yıkanmış ve tekrar yıkanmayı bekleyen , temizlenmiş kıyafetlerden geriye kalan birkaç kıyafet fotoğrafı tüm bembeyaz, üzerlerine kar yağmış halleriyle karşınızdalar.  Siz siz olun aman dikkat diyorum…

sponsorlu bağlantılar:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ