Karpuz Dilimli Bebek Patiği ve Yapılışı

Karpuz Dilimli Bebek Patiği ve Yapılışı
Sponsorlu Bağlantılar:

İnternette rastlıyorum bu patik modeline. Adına karpuz dilimli patik örneği deniyormuş. Eee patik denince de akla ilk olarak bebekler gelir. Onun için bebeği olan annelere şişle örgüden güzel ve kolay bir patik yapımı. Örgü patiğin ön tarafı iki renkli yünden haroşa ve düz örneğinden bölmeli bölmeli yani dilimli dilimli örüldüğüiçin karpuz dilimine benzetmişler ve bebek patikleri isimlerine bu modelde eklenmiş.Örgüy yeni başlayanlar için şişle basit bir patik örmece.

Nasıl yapıldığına gelirsek. şişe 20 ilmek atın ve sarı yünle 2 sıra düz örgü örün, yeşil yünle haroşa örün. Bu işlemi patik dilimi 15 sıra olana kadar yapın.  Sonra şişin kenarından 10 ilmek ekleyerek ilmek sayısını artırın ve 30 ilmek sayısıyla 25 sıra yeşil ipten haroşa örgü modeli örerek ilmeklarin tümünü kapayın.

Daha sonra patik için ilmek başlangıç kısmını patik bitiş kısmındaki ilmeklere tersten dikin ve ön taraftan üst ilmekleri iple büzüştürerek karpuz dilimi şekli verin. Patik bilek kısmını yani yeşil kısmını dışa doğru kıvırın. Kolay gelsin diyorum.

karpuz dilimli bebek patigi ve yapilisi (1)

1

 

 

karpuz dilimli bebek patigi ve yapilisi (2)

2

 

 

karpuz dilimli bebek patigi ve yapilisi (3)

3

 

 

karpuz dilimli bebek patigi ve yapilisi (4)

4

 

sponsorlu bağlantılar:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ