Kinetik Kumdan Neler Yapılır – Videolu

Kinetik Kumdan Neler Yapılır – Videolu
Sponsorlu Bağlantılar:

Son zamanların çocukların beğendiği ve çok çok ilgisini çektiği popüler oyun kumu, oyun hamuru aracı okul öncesi kreş çağındaki çocuklarımız için şekilden şekile giren , elleyince eline yapışmayan elde kötü koku bırakmayan , mıncık mıncık yapılan  plastik kalıplarla istediğin şekli yaptığın, kinetik kum denilen ve renkli kinetik kum ( ay kumu ) çeşitlerinin de olduğu bir oyun hamuru şu sıralar benim yeğenim ve karşılaştığım çocukların hoşuna gitmekte..

İnanılmaz bir hamur.. Kum diyelim daha doğrusu. Kum dağılgan tanecikli olur ama bu kinetik kum birbirine yapışkan özellikte.. Adı gibi kinetik bir çekim özelliği bulunmakta.

Çocuğunuz bu aralar  ” anne baba bana kinetik kum al ” diyorsa almaktan başka çare yok .. Almam diye tutturan kuzenim bir gün kendini internetten kinetik kum sipariş ederken buldu.. Ki kinetik kum çok pahalı idi.

Yeğenimle birlikte şimdi küçük kek kalıplar ve plastik kalıplardan çok güzel kelebek, balık, kaplumbağa, çiçek , kedi, köpek, tavşan , ev , ağaç ve daha değişik kalıp şekilleriyle farklı biçimler figürler yaparak onunla oyunlar oynuyoruz..

Kinetik kumdan yaptığımız hamur şekilleri sınırlı. Lakin nette böyle fikir veren videolara rastlayınca benim ve kuzenim gibi bilgilenmek isteyenlere ilham olabilir düşüncesiyle yeğenleri , torunları ve çocuklarıyla eğlenceli oyun vakitleri geçirmek isteyenlere kinetik kum ile ilgili neler yapılabileceğine dair fikir veren videolu paylaşımlar sizlerle

Renkli kinetik oyun kumundan kek ,pasta, cola gibi şekiller yapılmış. Ve ayrıca evde ucuz maliyeti az kinetik kum yapımı videolu olarak yapılış aşamaları ile paylaşılmış. Nasıl mı yapılıyormuş kinetik kum yapmak için gerekli malzemeler sıvı sabun , renkli kum, mısır nişastası ve su ile videoda yapılışını izleyin evde çocuklarınıza sizde yapın.

Çocuğunun kinetik kumunu evde sen kendin yap sloganından yola çıkarak denemek isteyenler için..

Kinetik Kum Videoları

Video

 

 

Video

sponsorlu bağlantılar:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ