Küs Kalmak Bana Göre Değil

Küs Kalmak Bana Göre Değil
Sponsorlu Bağlantılar:

Hayatta zor olan birşeylerden biride birbirleriyle küs olan iki insan arasında kalmak, onları barıştırmak için çözüm arayışları aramakmış. İşin en zoru ve en tuhafıda bu barıştırma sürecinde ve sonucunda hayatın sana öğrettikleri kimsenin işine burnuna sokmayıp, etliye sütlüye bulaşmamakmış.

Evet arkadaşlar ! küs olan iki insanın karşılıklı olarak masaya yatırıp aralarında çözemedikleri olayları tüm iyi niyetinle, kavga, küslüğe , dargınlığa karşı olarak barıştan ve anlayıştan yana olan “sen “çözmeye kalmayacak mışın. Bu bir

Sonunda zararlı sen çıkar mışın. Bu iki

Küslüğün içinde bir üçüncü kişi olarak sen katılır mışın . Bu üç

Ve daha fazla kırgınlıklar, kızgınlıklar, sitemler, isyanlar , ne olduğunu anlayamamalar bunun sayısı içinde gittikçe artarmış.

Büyüklerimiz boşuna söylememişler ” karı koca arasına girilmez, kavga eden iki çocuğun arasına girilmez , çocukla çocuk olunmaz” diye atasözlerimiz boşyere söylenmemiş yani.

İki arkadaş, akraba arasına gene hiç girmeyecek mişsin .

Ama ne yapalım ki hayat böyle . Yanlışlar, doğrular, asla karışmam demelerimiz, insanca taşıdığımız yufka yüreğimiz, büyüklerimizden bize öğretilen güzel duygular, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın dediğimiz sözlerimiz öyle bir olayla karşılasınca ne yazık ki suya yazı yazmak gibi bir durumla fiyosko kalıyor yani.  Ne yapalım.

  Ne kadar tamam bir daha kimsenin arabuluculuğunu yapmayacağım desemde, bunu içimde düşünsemde “bir daha asla tövbe tövbe “desekte ; küslük bana göre değil insanız yani, beşer şaşarız..

sponsorlu bağlantılar:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ