Mısır Koçanı Örgü Modeli Yapımı – Video

Mısır Koçanı Örgü Modeli Yapımı – Video
Sponsorlu Bağlantılar:

Şimdi tam mevsimi haşlanmış ve korda mısır yemek. Özellikle sütlü mısır bayılırım.Kim bayılmaz ki ? Dişlerimin arasına girsende tazecik olduğunda seni yemeği seviyorum.

Mısır da bizi yaz gibi terk ediyor. Sevdiğimiz şeylerle seneye görüşmek üzere. Sanada hoşçakal mısır diyor ve yün ile örgüden yapılan mısır koçanının yapılış videosunu paylaşıyorum.

Biliyorsunuz, belkide içinizden bilmeyenler olabilir. Mısır koçanı ama yün ile örgü olanı nerelerde kullanılırdı eskiden, araba aynasında sallanan bir süs, buzdolabı kapağının tutacında aksesuar ve tabiki yüne buzdolabı üst örtüsü olarak bir kumaş kenarında takılı dururdu o mısırlar. Unutulmayı yüz tutmuş el işlerimiz arasında şimdi bu örgü mısır koçanları…

 

orgu misir kocani (2)

örgü mısır koçanı

 

 Anlatan bayanın dili yabancı ama el dili ile anlayabilirsiniz. Güzelce yavaş çekimle anlatmış. Siz bebeğinize oyuncak mısır olarak yapabilirsiniz. Yapması zor gibi gözükse de tığ işi bilenler veya tığla örgü örmeye eli yatkın olanlar size fikir versin. Bana sorarsanız yapamam demeyimde sanki beceremem gibi geliyor.  Denemeden bilemeyiz değil mi arkadaşlar ?

sponsorlu bağlantılar:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ