Renkli ve Desenli Peçete Koleksiyonu da Yapmıştık

Renkli ve Desenli Peçete Koleksiyonu da Yapmıştık
Sponsorlu Bağlantılar:

Sanırım Biraz Nostalji iyidir,  iyi gelir yüreklere.. Özellikle geçmişte güzel hatıralar bırakmışsa.. Unuttuğu duyguları , anıları hatırlatır şu an yorgun yüreklere.

Sanırım peçete koleksiyonunun son popüler olduğu zamana yetiştim. Abilerimizin, Amca ve Dayılarımızın Pul Koleksiyonu Vardı … Biz kız çocuklarının kağıt peçete koleksiyonu.. Niçin toplar mışık, niçin biriktirir mişik şimdiki  çocukları görünce bilmiyorum ama , hafızamda mutlu ve güzel izler bıraktığı dün gibi aklımdadır. Hobi olsa gerek. Ama bu hobiden de öteydi.. Tarifi imkansız bir duygu şekliydi. En azından benim yüreğim şu an öyle söylüyor.

Annelerimizle ev gezmelerine, günlere gittiğimizde ev sahibi teyzeler misafir ikramlıklarının yani mamaların yanında güllü , çiçekli ve farklı desenlerde kağıt peçeteler verirlerse peçeteyi kullanmadan, ağzımızı silmeden hop alır koleksiyona eklemeye saklardık. 

Bakkal bakkal , kırtasiye kırtasiye gezer biz de olmayan ve hoşumuza giden peçeteleri paramız yettiği ölçüde almaya çalışırdık.  Aynı peçeteden fazla varsa arkadaşlarımızla değiş tokuş yapar, onda olmayınca hava atar , diğer yandan da paylaşırdık.. Nasıl bir çelişkidir anlamadım bak şimdi.. Güzel , güzel .. Saf ve çıkarsız duygulardı onlar …

 

sponsorlu bağlantılar:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ