Temel Reisi Güçlü Kılan Ispanağın Faydalarına Ait ve Yemek İçin 8 Neden

Temel Reisi Güçlü Kılan Ispanağın Faydalarına Ait ve Yemek İçin 8 Neden
Sponsorlu Bağlantılar:

 

Çorbası, salatası, böreği , köftesi, pastası, keki, turtası, pizzası, kızartması ve daha yöre yöre değişen farklı damak tatlarında birçok yemek tarifi yapılan ıspanağın yemek için bilmek isteyeceğiniz 8 nedeni sizlerle.

1

1

Kış mevsiminin en lezzetli sebzelerinden bir tanesi olan ıspanak yıllar boyunca çok fazla dikkatleri üzerinde toplamıştı. Özellikle Temel Reis’in başı dara sıkıştığında yediği o güç deposu ıspanakları gördükçe çocuklar da ıspanak yemeye alışmış daha da fazla sevmişlerdi.
Şimdi televizyonlarda Temel Reis izlemesek bile kış oldu mu ıspanak pişmeye başlar tencerelerde. E tabii ki bu sebzenin de bir faydası bir yararı olmalı. Olmaz mı?
Ispanağın faydaları saymakla bitmiyor , işte o nedenler .

2

2

KEMİKLERİNİZİ SAĞLAMLAŞTIRIR : Ispanak gerçek bir K vitamini deposudur. K vitamini ise kemiklerinizin daha güçlü olmasına yardımcı olan çok önemli bir vitamindir. Vücuttaki kalsiyumun aktif hale gelmesini ve bu yolla kemiklerinizin daha da güçlenmesini sağlar.

3

3

AYNI ZAMANDA KALSİYUM İÇERİR : Süt ve süt ürünleriyle çok fazla arası olmayanlar için ıspanak oldukça değerli bir alternatiftir. İçerdiği kalsiyum miktarıyla günlük kalsiyum ihtiyacınızı da karşılamış olur.
KIŞ AYLARINDA GERÇEK BİR KORUYUCUDUR : İçerdiği C vitamini sayesinde tıpkı turunçgiller gibi güçlü bir savunma mekanizması oluşturur. Bu mekanizma sayesinde kışın özellikle gribal enfeksiyonlar ve öksürük gibi hastalıklardan uzak durmuş olursunuz.

4

4

KOLESTEROLÜN DENGELENMESİNDE YARDIMCI BİR SEBZEDİR.: Kötü kolesterol özellikle ilerleyen yaşlarda büyük bir sorun haline gelmeye başlar. İçerdiği A vitaminleri sayesinde vücudun kötü kolesterolle savaşmasına yardımcı olarak bu sorunun da ortadan kaldırılmasını sağlar

 

5

5

GÖZLERİNİZİ GÜÇLENDİRİR :  Tıpkı havuçta olduğu gibi ıspanakta da beta karoten vardır ve hem zihin gelişimine yardımcı olur hem de aynı zamanda gözlerinizin görüş kabiliyetini artırır.

 

6

6

ADET DÜZENİ  ( REGL ) İÇİN FAYDALIDIR :  Demir eksikliği nedeniyle adet dönemlerini yani regl dönemlerini oldukça sorunlu geçiren kadınlar için adeta bir olmazsa olmazdır. Hafif haşlayarak tüketecekleri ıspanak çok daha rahat bir regl süreci geçirilmesini sağlayacaktır.

7

7

VÜCUTTA BİRİKEN ÖDEMİN ŞİŞLİKLERİN ATILMASINI SAĞLAR : İçerdiği antioksidanlar sayesinde kadınlar daha fazla gözlemlenen ödem sorununu ortadan kaldırmak için savaşır. Antioksidanlar sayesinde vücuda rahatlık vererek ödem sorununu ortadan kaldırır.

 

8

8

KASLARI GÜÇLENDİRİR : Spor ile uğraşılan dönemlerde özellikle kaç güçlendirmesi sağlamak için ıspanak yenilebilir. Ispanaktan en fazla oranda yarar sağlayabilmek için çiğ ya da çok az haşlanmış bir şekilde tüketilmelidir.

sponsorlu bağlantılar:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ