Yemek Sulu Olursa Nasıl Koyulaştırılır

Yemek Sulu Olursa Nasıl Koyulaştırılır
Sponsorlu Bağlantılar:

Bazen yaptığımız yemeklerin suyu fazla oluyor. Tencere içinde yemek malzemeleri yüzüyor gibi oluyor. Suyunu fazla kaçırdığımız yemeklerin fazla gelen suyunu çektirmek yemeği koyulaştırmak için bazı pratik mutfak önerileri hayatımızı kurtarıyor.

Yeni yemek yapmaya başlayanlar için ve mutfağa yeni girenler için küçük mutfak sırları …

Yemek yapmanın püf noktaları, iyi, güzel ve kolay yemek yapmak istiyorum diyenler için küçük mutfak sırları vardır.. İşte bunlardan püf noktalarından biri …

yemek sulu olduysa ; yemeğin suyunu çekmesi için ne yapılır ; yemeğin suyu fazla olursa

Yaptığım yemeğim sulu oldu ne yapmalıyım. İçindeki malzemelerde pişti ama yemeğin suyu çok var diyenler için yemeğin türüne göre yemek içine bir adet patatesi rendeleyip veya küp küp doğrayıp yemeğe ilave edebilirsiniz.

Yemek içine pirinç atabilirsiniz. Un, yoğurt ve su karışımı ile bir nevi terbiye yaparak yemeğin içine döküp yemeği koyulaştırabilir; yemeğin sulu kısmını azaltabilirsiniz. Tencere içindeki yemek malzemeleri dağılmadan sulu olan yemeğin suyunu kısık ateşte pişirerek koyulaştırabilirsiniz yavaş ateşte pişen yemeklerin o salçalı suyunu çekmesi sağlanabilir; işte yemek yapmanın püf noktası bir tanesi budur..

sponsorlu bağlantılar:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ